بیمه‌های عجیب اما واقعی جهان (برخی بیمه‌های شگفت‌انگیز دنیا)

نوشته شده توسط :محسن اسدالهی پنجشنبه 07 اردیبهشت

 

همه‌ی ما متوجه اهمیت بیمه‌های مشهوری مانند بیمه اتومبیل، بیمه عمر، بیمه آتش‌سوزی، انواع  بیمه مسئولیت و بیمه‌هایی نظیر آن‌ها هستیم، در حالی که در سراسر جهان برخی افراد علی‌رغم نیاز شدیدشان به چنین بیمه‌نامه‌هایی،متاسفانه از پس خرید آن‌ها برنمی‌آیند یا به سختی موفق به پرداخت حق بیمه آن‌ها می‌شوند، نوعی دیگر از بیمه‌نامه‌ها وجود دارد که باور کردن وجود آن‌ها دشوار است. بعضی از این بیمه‌نامه‌ها به قدری عجیب هستند که ما ترجیح می‌دهیم در این‌جا فقط نام آن‌ها را ببریم و به شرح آن‌ها نپردازیم، مانند بیمه‌‌ی خطرِ ربوده شدن توسط بشقاب‌پرنده!- بیمه لبخند و ...

اما برخی دیگر از این نوع بیمه‌نامه‌ها علاوه بر عجیب بودن جالب‌ هستند و به نظر می‌رسدیکی از اهداف پشت پرده‌ی بیش‌ترآن‌ها نوعی تبلیغ و به اصطلاح کلاس گذاشتن افرادی باشد که چنین بیمه‌نامه‌هایی را از شرکت‌های بیمه‌ی خارجی درخواست می‌کنند. البته در صورت وقوع خطر واقعا از مزایای بیمه‌نامه‌ی عجیب خودشان برخوردار خواهند شد. به هر حال هدف هرچه که باشد، در واقعی بودن این بیمه نامه‌ها و مبالغ بالای برخی از آن‌ها نمی‌توان شک کرد، زیرا که برخی از این بیمه‌نامه‌های شگفت‌انگیز، توسط مشهورترین شرکت‌های بیمه‌ی جهان مانند بیمه "لویدز" لندن صادر شده است!

 

  • بیمه سبیل"Merv Hughes"!!!

 

بازیکن "کریکت" "Merv Hughes" سبیل‌های خود را به مبلغ 370 هزار دلار بیمه کرده است! اما عجیب‌تر و شاید مشمئزکننده‌تر این است که سال‌ها پیش از این،خواننده‌ای به نام Tom Jones""

موهای سینه‌ی خود رابیمه کرده بود!

 

  • بیمه انصراف از ازدواج (بیمه نامزدی)

همه‌ی ما نام بیمه ازدواج را شنیده‌ایم اما در بیمه‌نامه‌ی مورد بحثمان تحت عنوان بیمه نامزدی، علاوه بر پوشش‌های دیگر، تغییر تصمیم عروس یا داماد در مورد انصراف از ازدواج در روز نامزدی، توسط شرکت بیمه‌گر، بیمه می‌شود!

 

  • بیمه چندقلو زاییدن!

اگر خانمی به جای یک بچه ،دو، یا تعداد بیش‌تری نوزاد به دنیا بیاورد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ "بیمه چند قلو زاییدن" یکی از بیمه‌های جالب و اتفاقاً به‌درد‌بخوری است که طی آن بیمه‌شدهدر صورت دو یا چند قلو زاییدن، با دریافت یک چک درشت از شرکت بیمه، منبع مالی خوبی برای تامین مخارج نوزادانش خواهد داشت.

 

  • بیمه ساق پاهای فوتبالیست،" David Beckham "

 

 

 

"دیوید بکام" بازیکن مشهور "منچستر یونایتد" و تیم ملی انگلیس، ساق پاهای خود را به مبلغ 100 میلیون دلار نزد بیمه "لویدز" لندن بیمه کرده بود.

 

  • بیمه حس چشایی "Gennaro Pelliccia"

چهره‌ی مشهورِ"Cossta Coffe"(شرکتی با بیش از 1700 شعبه در جهان) شخصی است به نام "Gennaro Pelliccia"، این شخص، حس چشایی و در حقیقت زبان خود را که معتقد است قابل قیمت‌گذاری نمی‌باشد و نقش مهمی در شغل او ایفا می‌کند، با حق بیمه‌ی 10 هزار دلاری تا سقف 14 میلیون دلار نزد بیمه "لویدز" لندن بیمه کرده است. البته قبل از این شخص و در سال 1957 میلادی، یک منتقد مشهور غذا به نام"Egon Ronay"زبان و حس چشایی خود را به مبلغ 400 هزار دلار بیمه کرده بود!

 

  • بیمه دست "John Schnatter"

 

 

بنیان‌گذار پیتزای ""Papa John's (با بیش از 32 شعبه در سراسر جهان) دستان خود را در مقابل 15 میلیون دلار نزد بیمه "لویدز" لندن بیمه کرده است.

 

  • بیمه دماغ کمدین، "Jimmy Durante"!

 

 

در سال 1930 میلادی "Jimmy Durante"  کمدین و بازیگر فیلم، دماغ خود را در مقابل 140 هزار دلار در نزد بیمه "لویدز" لندن بیمه کرد!

 

  • "کشتی تایتانیک"

 

 ماجرای کشتی "تایتانیک" یکی از بزرگ‌ترین فجایع دریایی در جهان محسوب می‌شود که از زمان وقوع آن تاکنون تیتر و سرخط اصلی بسیاری از اخبار، مقالات، فیلمنامه و داستان‌ها بوده است، اما نکته‌ جالب توجه این است که غرق شدن کشتی "تایتانیک" نتوانست بیمه "لویدز" را غرق کند! این شرکت بیمه در سال 1912 میلادی یک خسارت فوق‌العاده بالا (به نسبت آن زمان) به مبلغ بیش‌تر از 10 میلیون دلار را در عرض 30 روز پرداخت کرد!

  پیوندهای مفید در وبیمه :
بیمه ، وبیمه ، بیمه آنلاین ، بیمه اینترنتی ، بیمه مسافرتی  


وبیمه سامانه استعلام و صدور بیمه آنلاین

وبیمه By Photographed in tehran , iran Date uploaded: nov 21, 2016 وبیمه مقایسه آنلاین و تحلیل آنلاین انواع بیمه به همراه مشاوره