مراحل خرید بیمه شخص ثالث و صدور اینترنتی بیمه از سایت وبیمه

نوشته شده توسط :مرجان فضلعلیچهارشنبه 28 تیر

 

  1. وارد سایت webimeh.com  شده به صفحه "صدور آنلاین بیمه‌نامه شخص ثالث" داخل شوید. (تصویر 1)

راهنمای خرید بیمه اینترنتی

(تصویر 1)

 

همان طور که ملاحظه می‌فرمایید در صفحه‌ی صدور اینترنتی بیمه‌نامه شخص ثالث در سایت وبیمه ( تصویر 1) سه ردیف گزینه شامل موارد زیر وجود دارد:

 نوع خودرو - مدل خودرو - کاربری خودرو - سال ساخت خودرو طبق سال شمسی و میلادی - سال تخفیف - پوشش مالی - تاریخ بیمه‌نامه قبلی - محل تیک تایید مطالعه قوانین و مقررات سایت وبیمه - دگمه استعلام آنلاین.

 

      2. اکنون از روی کارت خودرو خود و با دقت تمام شروع به تکمیل گزینه‌های ردیف اول که شامل سه گزینه‌‌ی:" نوع خودرو - مدل خودرو - کاربری خودرو "می‌باشد ، به شرحی که بیان خواهد شد نمایید.: (تصویر 2)

(در تمامی مراحل صدور اینترنتی بیمه‌نامه نسبت به صحت اطلاعات وارد شده کاملاً دقت کنید)

راهنمای انلاین خرید بیمه

(تصویر 2)

   

     3. در ردیف اول از سمت راست ، بر علامت فلش کشوی گزینه‌‌ی"نوع خودرو" کلیک نمایید و گزینه‌ای را که شامل خودرو شما می‌شود را انتخاب فرمایید (تصویر 3)

بیمه اینترنتی شخص ثالث

(تصویر 3)

 

 

       4. اکنون در ردیف اول ، در گزینه‌ی وسطی بر علامت فلش کشوی گزینه‌‌ی "مدل خودرو" کلیک نموده و مدل خودروی خود را داخل کادر تایپ نمایید توضیح این که منظور از نوشته‌ی "نوع خودرو" در این کادر آبی رنگ ، همان مدل خودرو می‌باشد. (تصویر4)

مدل های خودرو در بیمه شخص ثالث

(تصویر 4)

 

      5.  سپس در ردیف اول ، در گزینه‌ی سمت چپ بر علامت فلش کشوی گزینه‌‌ی "نوع کاربری" کلیک نموده و از 4 گزینه‌ی کاربریِ ‌موجود به نام‌های: "شخصی - تاکسی شهری - تاکسی بین‌شهری - عمومی"، موردی را که شامل خودروی شما می‌شود را انتخاب نمایید. (تصویر 5)

توضیح این نکته ضروری است که طبق قوانین بیمه شخص ثالث خودروهایی مانند تاکسی به دلیل بالاتر بودن احتمال خطر تصادف برای آن‌ها 20% حق بیمه‌ی بیشتر می‌پردازند. بابت خودروهایی هم‌چون خودروهای عمومی،  خودروهای صنعتی ، آمبولانس ، خودروهای بارکش،  سازمانی ، حمل خون ، آتش‌نشانی و ... نیز طبق قانون با درصدهای متفاوت ، حق بیمه‌ی بیش‌تری تعیین گشته است که همگی طبق استاندارد و هنگام صدور اینترنتی ، در سیستم محاسبه می‌شوند.

چگونه اینترنتی بیمه شخص ثالث کنیم؟

(تصویر 5)

        6. اینک به تکمیل ردیف دوم طبق شرحی که بیان خواهد شد بپردازید. ردیف دوم شامل گزینه‌های: "سال ساخت خودرو (شمسی یا میلادی) - تعداد سال تخفیف بیمه‌نامه خودرو - پوشش مالی" می‌شود. (تصویر6)

سال تخفیف در بیمه شخص ثالث

(تصویر 6)

7.در ردیف دوم ، در گزینه‌ی سمت راست بر علامت  فلش کشوی گزینه‌‌ی "سال ساخت" کلیک نموده و  سال‌ ساخت خودرویتان را از یکی از سال‌های نمایش داده شده در کشوی مربوطه انتخاب نمایید. ( اگر سال ساخت خودروی شما به سال میلادی باشد ابتدا با کلیلک بر گزینه‌ی سمت راست "سال  ساخت"  سال میلادی را انتخاب کنید) (تصویر 7 الف و 7 ب)

سال ساخت

(تصویر 7 الفسال ساخت شمسی)

سال ساخت به میلادی

(تصویر 7 ب سال ساخت میلادی)

 

8.اکنون در ردیف دوم ، در گزینه‌ی وسط بر روی گزینه‌‌ی "سال تخفیف" کلیک نموده و در کشوی باز شده اگر برای نخستین بار است که خودرو را بیمه‌ می‌کنید گزینه‌ی: فاقد بیمه‌نامه را انتخاب نمایید. اگر خودروی شما فاقد تخفیف است گزینه‌ی: قیمت پایه را انتخاب نمایید و اگر از بابت  بیمه‌نامه‌ی شخص ثالثتان تاکنون خسارتی دریافت نکرده‌اید سال تخفیف درج شده در بیمه‌نامه‌ی قبلی خود را طبق توضیح  یک سال افزایش داده و درج نمایید. (شکل 8)

تخفیف عدم خسارت

یک سال

دو سال

سه سال

چهار سال

پنج سال

شش سال

هفت سال

هشت سال به بالا

درصد تخفیف

10%

15%

20%

30%

40%

50%

60%

70%

 تخفیفی که در صورت عدم پرداخت خسارت در بیمه ثالث به بیمه‌گذار تعلق می‌گیرد به شرح زیر است (فقط جهت اطلاع) :

 سال های تخفیف در بیمه شخص ثالث

(تصویر 8)

  1. اکنون در ردیف دوم ، در گزینه‌ی سمت چپ بر علامت فلش کشوی گزینه‌‌ی "پوشش مالی" کلیک نموده و یکی از گزینه‌ها را انتخاب نمایید.اولین مبلغ از بالا حداقل پوشش مالی است. (تصویر 9)

توضیح این‌که حداقل پوشش مالی برابر با یک چهلم دیه کامل در ماه حرام است ، که این مبلغ در سال 1396  برابر با 7 میلیون تومان می‌باشد. در صورت تمایل می‌توانید مبالغ بیش‌تری را برای پوشش مالی بیمه‌نامه انتخاب نمایید.

 ضمن این که دیه سال 96 در ماه‌های غیر حرام 210 میلیون تومان و در ماه‌های حرام شامل: "ذی‌القعده ، ذی‌الحجه ، محرم و رجب" 280 میلیون تومان می‌باشد. تمامی این وارد به صورت خودکار در صدور اینترنتی بیمه‌نامه لحاظ می‌شود(جهت اطلاع)

 پوشش ها در بیمه شخص ثالث

(تصویر 9)

 

  1. اکنون به تکمیل ردیف سوم طبق شرحی که بیان خواهد شد بپردازید. ردیف سوم شامل این گزینه‌ها می‌باشد: " تاریخ بیمه‌نامه قبلی - گزینه‌ی قبول قوانین و مقررات وبیمه - دگمه‌ی دریافت استعلام آنلاین بیمه شخص ثالث"(شکل 10)

 تاریخ بیمه نامه قبلی

(تصویر 10)

 

  1. . اکنون در ردیف سوم، در گزینه‌ی سمت راست در داخل کادرِ "تاریخ بیمه‌ نامه قبلی" کلیک نموده و پس از بازشدن کشوی تقویم، با فلش‌های موجود ، سال و ماه و دقیقاً روز اتمام بیمه‌نامه قبلی را انتخاب کنید. در صورتی که نخستین بار است که بیمه‌ نامه تهیه می‌کنید تاریخ مورد نظرتان را جهت شروع بیمه‌نامه انتخاب نمایید.(تصویر 11الف و تصویر 11 ب) 

(تصویر 11 الف)

 

(تصویر 11ب)

توضیح ضروری: یکی از عواملی که می‌تواند طبق قانون، موجب افزایش حق بیمه ‌شود جریمه دیرکرد آن است. بیمه شخص ثالث برای تمامی دارندگان وسایل نقلیه اجباری است. درصورتی‌که تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث شما دچار وقفه شود  طبق قانون تعیین شده از طرف بیمه مرکزی  به صورت روزشمار مبلغی به حق بیمه افزوده خواهد شد ، که این مبلغ برای خودروهای مختلف متفاوت است. افزوده شدن جریمه‌ی دیرکرد به حق بیمه به صورت روزشمار بوده و  تنها تا 365 روز محاسبه و لحاظ می‌شود، به عبارت دیگر جریمه‌ی یک سال دیرکرد بیمه ثالث  با جریمه‌ی دو یا چند سال فرقی نمی‌کند. (صرفاً جهت اطلاع) تمامی موارد فوق به صورت خودکار در صدور اینترنتی بیمه‌نامه لحاظ می‌شود.

  1. اکنون در ردیف سوم، در گزینه‌ی وسط، عبارت: "قوانین و مقررات سایت وبیمه را مطالعه نموده و قبول می‌نمایم" را با زدن تیک در مربع کوچک سمت راست آن تایید نمایید. و یر روی دکمه‌ی "استعلام آنلاین" کلیک کنید.(تصویر 12) قبل از تایید قوانین و مقررات ، در قسمت بالای صفحه سایت وبیمه - سمت چپ، بر روی گزینه‌ی "ثبت‌نام کاربر"کلیلک نموده و در قسمت وسط صفحه‌ایی که باز می‌شود با کلیک بر روی "قوانین و مقررات" همه‌ی موارد را به دقت مطالعه نموده و سپس در صفحه‌ی صدور بیمه شخص ثالث به مربع مربوطه طبق تصویر 12 تیک بزنید.

(تصویر 12)

 

مثال:مشخصات خودروی زیر را وارد سامانه می‌نماییم:

نوع خودرو: پراید 

مدل خودرو: پراید دی ام هاچ بک

نوع کاربری: شخصی

سال ساخت: 1384 شمسی

سال تخفیف: دو سال

پوشش مالی: 70000000 ریال

تاریخ بیمه‌نامه قبلی: 01/02/1396(تاریخ آخرین روز بیمه‌نامه قبلی قید می‌شود )

تیک قبول قوانین را زده و دگمه استعلام آنلاین را کلیک می‌کنیم و وارد چنین صفحه‌ای می‌شویم (تصویر 13):

(تصویر 13)

 

اکنون به توضیحات عنوان‌های سربرگ این صفحه دقت فرمایید: (تصویر 14)

(تصویر 14)

  • شرکت بیمه‌گر: نام و لوگوی کلیه‌ی شرکت‌های بیمه در این ستون درج شده است.
  • قیمت پایه‌: فقط قیمت پایه و اصلی بیمه نامه در آن قید شده است.
  • قیمت با تخفیف: اگر بیمه‌نامه شما شامل تخفیف بوده باشد در این قسمت ، قیمت بیمه‌نامه پس از محاسبه‌ی تخفیف نمایش داده می‌شود.
  • سهم از بازار:در این ستون ، مقدار درصدی که آن شرکت بیمه از 100 درصدِ بیمه‌نامه‌های فروخته شده دارد مشخص شده است. مثلاً شرکتی که در زیر این عنوان دارای عدد 1 است  از 100 بیمه‌نامه‌ی فروخته شده در بازار بیمه‌ی کشور، 1 بیمه‌نامه را فروخته است.
  • سطح توانگری مالی:لازم است هنگام انتخاب شرکت بیمه به این مورد بیش‌تر دقت کنید.

سطح توانگری بیان‌گر این است که ، شرکت بیمه تا چه حد برای ایفای تعهداتی که به بیمه‌ گذار تعهد داده است توانایی دارد. همه ساله بیمه مرکزی جهت اطلاع عموم خریداران بیمه ، ‌سطح توانگری مالی تمامی شرکت‌های بیمه را رسماً اعلام می‌کند تا مردم بتوانند با اطلاعات کامل‌تری نسبت به انتخاب شرکت بیمه‌گر خود اقدام نمایند. این سطح توانگری می‌تواند همه ساله تغییر کند. سطح توانگری از 1 تا5 متغییر است:

 سطح توانگری1 (برابر با  100 درصد تا بیش‌تر از100 درصد می‌تواند باشد): یعنی شرکت بیمه‌گر قادر به انجام تعهدات مالی خود است.

سطح توانگری2 (بیش‌تر از 70 درصد و کم‌تر از 100 درصد است): یعنی شرکت بیمه قادر به انجام تعهدات مالی خود هست اما لازم است که وضعیت مالی خود را بهبود بخشد.

سطح توانگری 3(بیش‌تر از 50 درصد و کم‌تر از 70 درصد است): چنین شرکت‌هایی باید هم وضعیت مالی خود و هم سرمایه‌ی خود را افزایش دهند.

سطح توانگری 4 (بیش‌تر از 10 درصد و کم‌تر از 50 درصد است): چنین شرکت‌هایی علاوه بر لزوم بهبود وضعیت مالی و افزایش سرمایه ، باید صدور بیمه‌نامه را کاهش داده ، به مدیران خود پاداش ندهند و از سرمایه‌گذاری در بخش‌های کم بازده خودداری کنند.

سطح توانگری 5 (کم‌تر از 10 درصد) چنین شرکتی وضعیت وخیمی دارد.

نظر مشتریان وبیمه: در صورتی که خریداران قبلی نظر خود در باره‌ی شرکت بیمه‌گر  را درج کرده باشند قادر خواهید بود آن نظرات را بخوانید و از نحوه‌ی عملکرد شرکت مذکور در عمل مطلع شوید.

رضایت مشتریان وبیمه:در صورتی که خریداران قبلی وبیمه میزان رضایت خود از شرکت بیمه‌گر را درج کرده باشند قادر خواهید بود از میزان رضایت آنان از نحوه‌ی عمل‌کرد شرکت مذکور مطلع شوید.

توضیحات: محل درج هر گونه توضیح لازمه می‌باشد.

سفارش بیمه "انتخاب":پس از این که شخصاً تمامی موارد فوق را بررسی کردید ، هر شرکت بیمه‌ای را که برای شرایط و نیازهای بیمه‌ای خود مناسب تشخیص دادید انتخاب کنید و برای انتخاب کردن ، بر روی  گزینه‌ی "انتخاب" کلیک نمایید.

در مورد انتخاب  یک شرکت بیمه ، امکان دارد اولویت یک شخص قیمت کمتر باشد و اولویت شخص دیگر پوشش بیشتر بیمه‌ای و یا فردی نیز امکان دارد دنبال بیمه‌ای بینابین باشد که هم قیمت و هم پوشش قابل قبولی داشته باشد. هر کدام از این سه حالت را که بخواهید قادرید با تغییر برخی ارقام و اعداد در حیطه‌ی مقررات تعریف شده در سامانه‌ی‌ صدور اینترنتی بیمه شخص ثالث وبیمه و مقایسه‌ کردن، به بهترین گزینه دست پیدا نمایید. البته لازم است کیفیت خدمات‌دهی ِ شرکت‌های بیمه را خصوصاً در انتخاب شرکت بیمه‌گر بیمه شخص ثالث حتماً در نظر بگیرید چون معمولاً در بیمه شخص ثالث قیمت‌های شرکت‌های مختلف بیمه به هم نزدیک است. (در صورت نیاز به مشاوره رایگان از طریق چت آنلاین در سایت وبیمه یا به وسیله‌ی شماره تلفن ذکر شده با ما تماس بگیرید)

حال در ادامه‌،ما بر روی گزینه یک شرکت به صورت فرضی کلیک می‌کنیم و با این صفحه مواجه می‌شویم(تصویر 15):

(تصویر 15)

 

لازم است کلیه موارد مندرج در تصویر 15 را به دقت  و با صحت پرکنید.

توجه داشته باشید که نباید در صدور اینترنتی بیمه‌نامه هیچ‌گونه اطلاعات اشتباه وارد این فرم و فرم‌های قبلی شود در غیر این صورت مسئولیت بعدی مشکلات پیش آمده متوجه خود شما خواهد بود.

مواردی که باید به دقت تکمیل شوند: نام استان (محل سکونت) - شهر - کد بازاریابی (در صورت موجود بودن) - کد ملی - شماره موبایل - تلفن ثابت - آدرس دقیق محل سکونت - کد پستی - ایمیل (در صورت موجود بودن)

هم‌چنین لازم است تصویر پشت و روی کارت ماشین - تصویر کارت ملی و تصویر کامل بیمه‌ نامه‌ی قبلی خود را در محل تعیین شده در فرم فوق (تصویر 15) آپلود ( بارگزاری )کنید و سپس دکمه‌ی ثبت سفارش را کلیک نمایید.  در صورت مشکل در بارگذاری تصاویر بیمه نامه قبلی  یا تصویر  پشت و روی کارت ماشین می‌توانید تصاویر مذکور را به نشانی پست الکترونیکی support@webimeh.com با قیدعنوان "بیمه نامه شحص ثالث" در قسمت موضوع ایمیل ، همراه با درج کد ملی خود در متن ایمیل ، ارسال نمایید.

بدیهی است کارشناسان ما ۲۴ ساعته پاسخگوی تماس‌های تلفنی شما جهت رفع این مشکل خواهند بود.

تماس با ما

پس از این مرحله وارد صفحه‌ی پیش فاکتور می‌شوید (تصویر 16)

بیمه اقساطی بیمه شخص ثالث

(تصویر 16 خرید اقساطی)

در مثال فوق گزینه خرید اقساطی ، انتخاب شده است و مبلغ به طور اتوماتیک به 3 قسط تقسیم شده و سررسید چک‌ها برای بیمه‌ی صادر شده در 1 اردیبهشت 96به ترتیب: 11 خرداد – 10 تیر و 10 مرداد 96 می‌باشد.

لازم است که مشخصات خواسته شده‌ی صاحب چک و مشخصات خود چک‌ها به دقت تکمیل شود (برای پرداخت اقساطی با وبیمه تماس حاصل فرمایید)

در صورت انتخاب پرداخت نقدی ،  پس از انتخاب زمان تحویل بیمه‌نامه و یا تغییر آدرسی که می‌خواهید بیمه‌نامه را در آن‌جا تحویل بگیرید ، وارد قسمت پرداخت آنلاین شده و مبلغ ذکر شده را واریز نمایید.  

اگر در سایت وبیمه ثبت‌ نام کرده و نیز دارای اعتبار باشید ، در صورت تمایل می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی "استفاده از اعتبار" مبلغ بیمه‌نامه را از اعتباری که در وبیمه دارید پرداخت نمایید. بیمه‌نامه‌ی آماده در یکی از تاریخ‌ها و بازه‌های زمانی انتخاب شده توسط شما (در چهار روز و پنج بازه‌ی ساعتی مختلف پیشنهادی ، هر کدام که برایتان مناسب‌تر باشد) در آدرسی که قید کرده‌اید به طور رایگان تحویل داده خواهد شد. برای انتخاب تاریخ و ساعات تحویل بیمه‌نامه باید بر روی ساعت مورد نظرتان در ردیف تاریخ مناسب برای شما، کلیک نمایید و سپس دکمه‌ی تایید اطلاعات و پرداخت را کلیک نمایید و پرداخت آنلاین را انجام دهید تا بلافاصله بیمه‌نامه شما آماده و به آدرستان به صورت رایگان ارسال شود. تصویر(17)

(تصویر 17 خرید آنلاین نقدی)

وبیمه ، اولین کارگزاری رسمی بیمه آنلاین در کشور

  پیوندهای مفید در وبیمه :
بیمه ، وبیمه ، بیمه آنلاین ، بیمه اینترنتی ، بیمه مسافرتی  


با چه شماره هایی میتوانیم جهت راهنمایی ، صدور آنلاین بیمه شخص ثالث تماس بگیریم؟

وبیمه سامانه استعلام و صدور بیمه آنلاین

وبیمه By Photographed in tehran , iran Date uploaded: nov 21, 2016 وبیمه مقایسه آنلاین و تحلیل آنلاین انواع بیمه به همراه مشاوره