در مورد خرید اینترنتی بیمه

نوشته شده توسط :شنبه 27 خرداد

سال‌هاست که خرید اینترنتی کالاها یا خدمات در کشور ما نیز بخش بزرگی از داد‌و‌ستدهای تجاری روزانه را تشکیل می‌دهد. در این میان سهم بیمه نسبت به رشته‌های هم‌سنگ آن مانند بانک‌داری از این مهم  کم‌تر بوده است که علت اصلی آن در درجه‌ی نخست در نیاز صنعت بیمه به زیرساخت‌های بیش‌تر تجارت الکترونیک و حل پیچیدگی‌های بیمه‌نامه‌های مختلف در جریان خرید اینترنتی بیمه است.

پورتال‌های مجاز بیمه که در سطح کشورمان در حال فعالیت در زمینه‌ی بیمه آنلاین هستند می‌توانند با رعایت 3 عامل مهم به اقبال مردم به خرید اینترنتی بیمه بیافزایند. این 3 عامل عبارتند از:

  1. افزایش کمیت و کیفیت پیشنهادات رایگان بیمه‌ای

انسان‌ها عاشق کلمه‌ی "اختیار" هستند. شاید پیشنهادات بیمه آنلاین برای برخی از کاربران در مقطعی خاص کاربرد نداشته باشد ولی رایگان بودن بررسی و برخورداری از اطلاعات مفید، باعث جذب تعداد دیگری از مشتریان خواهد شد.

 از لحاظ روان‌شناسی نه گفتن به چیزی که آزاد است در نزد انسان‌ها کمی غیر طبیعی تلقی می‌شود. ارایه‌ی قدرت انتخاب بیش‌تر در خرید بیمه اینترنتی حس آزادی مشتریان را تقویت و امکان خرید بیمه اینترنتی را بالاتر می‌برد. هر قدر پیشنهادات بیمه‌ایِ بیش‌تری در پورتال بیمه آنلاین باشد امکان خرید آنلاین بیمه افزایش می‌یابد.

دست‌اندرکاران بیمه آنلاین باید تدبیری بیاندیشند که مشتریان بیمه با خرید آنلاین بیمه به با ارزش‌تر بودن بیمه‌‌ایکه خریداری کرده‌اند نسبت به آن‌چه که ابتدا تصور می‌کردند پی ببرند.

از لحاظ روانشناسیِ فروش، گاهی مشتریان برای نپرداختن هزینه‌ی پستی در هنگام خرید اینتنرنتی رقم بالاتری از خرید را انتخاب می‌کنند. به همین خاطر است که اکثر شرکت‌های دست‌اندرکار تجارت الکترونیک امتیازی به نام ارسال رایگان را ضمیمه‌ی محصولات خود کرده‌اند.

تعدد پیشنهادات بیمه‌ای و امتیاز رایگان بودن دریافت اطلاعات و نیز پاره‌ای از خدمات ارایه شده پس از خرید بیمه‌نامه به صورت رایگان، یکی از راه‌های افزایش خرید آنلاین بیمه می‌باشد.

 

  1. استفاده ازفاکتور تایید اجتماعی

از لحاظ روان‌شناسی انسان‌ها همواره میل دارند که بخشی از یک مجموعه‌ی بزرگ به شمار آیند.

علاوه بر این انسان‌ها مایلند که اعمال خود و هم‌نوعانشان را همواره مورد تایید ببینند. همان‌طور که نوجوانان در مورد نوع پوشش و نوع علاقمندی‌هایشان بیش‌تر تحت تاثیر دیگران قرار می‌گیرند، بزرگ‌سالان نیز در هنگام خرید‌های خود تحت تاثیر سلایق عمومی قرار دارند. ما انسان‌ها دوست داریم که دیگران از خریدهای ما چیزهایی بیش‌تر از فقط پول خرج کردنمان درک کنند.

ارایه‌ی تایید اجتماعی، به عنوان مثال، نظرات مثبت سایر کاربران در پورتال بیمه، میل به خرید را در نزد مشتریان بیمه بالا خواهد برد.لازم است که عاملان فروش بیمه آنلاین با به کارگیری فاکتور تایید اجتماعی از طریق جلب و انتشار بازخورد کاربران خود در وب‌سایتشان، در این مورد اقدامات پایداری را تدارک ببینند.

 یکی دیگر از روش‌هایی که جزو فاکتور تایید اجتماعی (تا حدی) می‌تواند محسوب شود قرار دادن علامت شبکه‌های اجتماعی و درج تعداد تعقیب‌کنندگان پورتال فروش بیمه در آن شبکه‌ها می‌باشد. وقتی که شما به آمار تعقیب کنندگان یک موسسه یا پورتال در شبکه‌ی اجتماعی می‌نگرید، در حقیقت در حال نگاه کردن به یک نوع تاییدیه‌ی اجتماعی هستید. هم‌چنین است مشاهده‌ی بازنشر مطالب وب‌سایت بیمه‌گر توسط کاربرانش در سایر شبکه‌های اجتماعی.

روش دیگر کسب تایید اجتماعی گرفتن تاییدیه برای محصول بیمه‌ای از افراد متخصص یا مشهور است. از سال 1395 تعدادی از شرکت‌های بیمه نیز به این روش روی آورده‌اند، به عنوان مثال بیمه ایران با تعدادی از هنرمندان و نیز باشگاه‌های پرطرفدار فوتبال تفاهم‌نامه‌هایی امضاء کرد یا برخی افرادِ آنان را تحت پوشش محصولات بیمه‌ای خود قرار داد. خرید اینترنتی بیمه توسط افراد محبوب و نیز افرادی که تحت عنوان هنر و یا تخصصی مشخص درجامعه شناخته شده هستند به توسعه‌ی خرید اینترنتی بیمه کمک خواهد کرد زیرا حس مهم بودن افراد به حس مهم بودن محصولی که آن‌‌ها از آن استفاده می‌کنند قابل انتقال است.

 هم‌چنین کامنت‌ها و نظرات مشتریان نیز یکی دیگر از نمونه‌های بارز تایید اجتماعی خواهد بود. استفاده از پرسشنامه و نظر سنجی نیز شکل دیگری از فاکتور تایید اجتماعی است که به راحتی در پورتال‌های فروش بیمه آنلاین قابل استفاده می‌باشد و می‌توان با طراحی سوالات هوشمندانه و شرکت کاربران در نظرسنجی، تعداد بیش‌تری از افراد را به خرید اینترنتی بیمه تشویق کرد.

حدود 70 درصد از خریداران محصولات مختلف اینترنتی قبل از اقدام به خرید، محصول مورد نظر را به دقت بررسی می‌کنند. طبق آمار به دست آمده اطمینانِ حاصل از بررسی محصول توسط خود مشتری، 12 برابر بیش‌تر از تاثیر  توضیحات درج شده توسط فروشنده‌ی اینترنتی است. در کنار این عوامل، هم‌چنان نباید از استفاده از فاکتور تایید اجتماعی برای ارایه‌ی بیمه اینترنتی غفلت ورزید.

 

  1. ارایه‌ی تخصص:

    عامل بعدی که تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت استفاده از تخصص در بیمه است. یک پورتال بیمه باید بتواند با اطلاعات و مضمون‌های خود کاربر را قانع کند که با یک مجموعه‌ی سطح بالا و بسیار متخصص روبروست.

 تخصص موضوعی است که حتی در صورتی که با باورهای انسان در تضاد قرار بگیرد باز هم امکان این که توسط فرد، مورد قبول واقع شود بسیار زیاد است. عوامل دیگری نیز مانند مقایسه، کم‌بود محصول و ثبات وضعیت فروشنده از عوامل تاثیرگذار در خریدهای اینترنتی و از جمله خرید اینترنتی بیمه می‌باشند ولی مهم‌ترین عوامل: اجرای پیشنهادات رایگان باکمیت و کیفیت بالا- استفاده از تایید‌یه‌های اجتماعی در فروش بیمه و ارایه‌ی تخصص بیمه‌ای به مشتریان می‌باشد.

  پیوندهای مفید در وبیمه :
بیمه ، وبیمه ، بیمه آنلاین ، بیمه اینترنتی ، بیمه مسافرتی  


وبیمه سامانه استعلام و صدور بیمه آنلاین

وبیمه By Photographed in tehran , iran Date uploaded: nov 21, 2016 وبیمه مقایسه آنلاین و تحلیل آنلاین انواع بیمه به همراه مشاوره