انواع بیمه در وبیمه : صدور آنلاین بیمه آتش سوزی بخش دوم

نوشته شده توسط :مرجان فضلعلیدوشنبه 27 شهریور

بیمه آتش سوزی منازل مسکونی

بیمه آتش سوزی چیست ؟

( بخش دوم )
بیمه آتش سوزی واحدهای غیر صنعتی:
بیمه آتش سوزی واحد های غیر صنعتی ، شامل کلیه مراکز آموزشی ، مراکز درمانی همانند بیمارستان ها ، مطب های پزشکی و آزماشگاه ها ، خانه های بهداشت و یا درمانگاه ها ، دفاتر اداری ، تجاری ، فروشگاههای تجاری ، آرایشگاه ، آتلیه عکاسی ، انبارها ، نمایشگاه ها ، موزه ها ، هتل ها و مهمانسراها ، فرهنگسراها مراکز تفریحی و تعمیر گاه ها ... می باشد.
در این نوع بیمه نامه ساختمان ، تاسیسات ، لوازم و اثاثیه مربوطه تحت پوشش قرار میگیرند.
صدور بیمه نامه آتش سوزی در واحد های غیر صنعتی شامل دو دسته می باشد:
معمولی: بنا به درخواست بیمه گذار واحد صنفی وی با سرمایه دلخواه و با قیمت روز تحت پوشش قرار میگیرد و حق بیمه سالانه آن بنا به ارزش ساختمان و تجهیزات وی محاسبه می شود.
بیمه آتش سوزی با شرایط جایگزینی:
این بیمه نامه عمدتاً ، توسط واحدهای صنعتی و تولیدی خریداری می گردد و ویژه ی ساختمان و ماشین آلات می باشد .
بنا بر تصمیم بیمه گذار ، داراییها با نرخ روز و قیمت های جدید( بدون محاسبه عمر و استهلاک وسایل) ارزش گذاری می شوند ، زیرا در صورت بروز حوادث با دریافت خسارت از شرکت بیمه ، میتواند تجهیزات و ادوات را نیز بروز خریداری نمود و یا ساختمان را مجددا بسازند.
اگر هنگام ثبت بیمه نامه موارد بیمه شده با توجه به نرخ استهلاک آن محاسبه شود ، هنگام بروز خسارت نیز ، پرداخت بیمه به همان صورت خواهد بود و اگر نیاز به خرید و یا ساخت مجدد ساختمان یا تجهیزات باشد ، بیمه گذار ممکن است با مشکل بودجه مواجه شود و مشکل تجدید حیات واحد صنعتی با مشکل مواجه شود.
به دلیل شرایط اقتصادی و افزایش قیمت ها و استهلاک ، اموال معمولا ارزش خود را از دست می دهند.
اگر بیمه گذار اموال خود را به قیمت روز بیمه کند و خسارتی به اموال وارد شود ، امکان خرید تجهیزات و ماشین آلات و ساخت مجدد ساختمان و در نهایت تجدید فعالیت اقتصادی مشکل خواهد بود.
در این بیمه نامه امکان جایگزینی و یا بازسازی برخی از اموال در نظر گرفته شده است.
بیمه آتش سوزی مرهونات بانکی:
بیمه نامه ای که بنا بر درخواست بانک برای اموالی که در گرو رهن بانک هستند خریداری می شود تا در صورت بروز حادثه ، خدشه ای به سرمایه وی وارد نگردد.
بیمه نامه انبارها و موجودی داخل آنها:
این بیمه نامه به 2 شکل بیمه نامه با مبلغ ثابت و با مبلغ شناور( اظهارنامه ای) می باشد.
مبلغ ثابت: با در نظر داشتن شرایط عمومی و خصوصی بیمه نامه و مبلغ بیمه نامه و قوانین و مقررات بیمه ای مبلغ خسارت های ناشی از آتش سوزی جبران می شود.
مبلغ شناور: در بیشتر واحد های صنعتی به علت پیچیدگی فعالیت ها و تنوع و تفاوت موجودی انبارها و حتی به علت تورم قیمت ها در کوتاه مدت سبب میشود تا این نوع بیمه نامه مورد توجه ویژه ای قرار گیرد.
بر این اساس بیمه گذار در فواصل معین کوتاه مدت موجودی انبار را طبق اسناد و دفاتر خود کتباً به بیمه گر اعلام نماید.
حق بیمه در پایان قرارداد طبق میزان سرمایه اعلام شده بیمه گذار محاسبه خواهد شد.
همواره به یاد داشته باشید که هزینه های بیمه آتش سوزی ساختمان ، در مواقع حادثه بمراتب از هزینه هایی که صرف بازسازی و یا خرید ساختمان و اثاثیه خواهید کرد کمتر می باشد.
شما میتوانید قسمت اول این مطلب را در لینک زیر مطالعه فرمایید.

 برای خواندن بخش اول بیمه آتش سوزی کلیک کنید.

  پیوندهای مفید در وبیمه :
بیمه ، وبیمه ، بیمه آنلاین ، بیمه اینترنتی ، بیمه مسافرتی  


چگونه میتوانم بیمه آتش سوزی را از سایت وبیمه خریداری کنم؟

وبیمه سامانه استعلام و صدور بیمه آنلاین

وبیمه By Photographed in tehran , iran Date uploaded: nov 21, 2016 وبیمه مقایسه آنلاین و تحلیل آنلاین انواع بیمه به همراه مشاوره