عبور از پیچ وخم های بیمه مسافرتی، بیمه ویزا برای سفارت آلمان

نوشته شده توسط :محتشمی پوردوشنبه 22 آبان

 

روند سفر به کشور آلمان مقداری طولانی و از جزئیات زیادی برخوردار است . جزئیات زیاد این سفر ما را دچار سردرگمی میکند و خرید بیمه مسافرتی سفارت آلمان را برای ما سخت می کند. سوالی که برای اکثرما قبل از سفر به کشور پیش می آید این است که آیا بیمه مسافرتی سفارت آلمان را باید قبل از مراجعه به سفارت تهیه کنید یا خیر؟ دراین بخش از مطالب به بررسی بیمه ویزا سفارت آلمان می پردازیم و این که کدام بیمه مسافرتی متناسب با سفر ماست. با وبیمه همراه باشید تا با نحوه انتخاب یک بیمه مسافرتی سفارت آلمان آشنا شویم .

آشنایی ابتدایی با زبان و فرهنگ آلمانی به ما یاد داد که در هر مرحله از زندگی، پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین قبل از هر مرحله باید آن را به نحوی گارانتی کنیم. حتی بعد از گذراندن فراز و نشیب‌ها برای تهیه مدارک لازم سفارت آلمان، تنها یک قدم فاصله مانده که به کشور آلمان برسیم.

بیمه مسافرتی خارج از کشور برای سفارت آلمان صرفاً جهت گرفتن ویزا نیست. ولی متاسفانه این موضوع طوری جا افتاده است که یک کار اجباری و در واقع نوعی کاغذ بازی اداری است و به همین دلیل اکثر مردم به دنبال ارزان ترین آن هستند. و شرکت های بیمه هم اطلاع رسانی دقیقی از این موضوع نمی کنند و مشتری از کم و کیف جریان خبردار نمی شود. در صورت رخداد حادثه  نیز نحوه دریافت خسارت در آلمان به طور صریح معلوم نیست. قبل از سفر به آلمان باید موارد زیر در نظر بگیریم تا برای پیگیری اطلاعات کافی در اختیارمان باشد. برای تمام کشورهای اروپایی بیمه مسافرتی شنگن هم به همین شکل خواهد بود.

 

بیمه ویزا برای سفارت آلمان

 

بیمه مسافرتی سفارت آلمان ( بیمه ویزا آلمان ) با اعتبار ۹۰ روز

 

این بیمه نامه به مدت ۹۰ روز معتبر است. باید در نظر داشت که مسافر بعد از گذشت این بازه زمانی، باید به خرید بیمه در کشور آلمان اقدام نماید. معمولاً گروه‌هاییکهشاملبیمه‌نامهبااعتبار۹۰روزهمی‌شوندعبارتنداز:

۱. پیوستن خانواده به همسر ( و فرزندان همراه )

۲. پیوستن به خانواده (پیوستن فرزند به پدر یا مادر)

۳. پیوستن به خانواده برای اتباع افغانستان

۴. ازدواج در آلمان

۵. مسافرت به جهت ارزیابی برابری ارزش مدارک آموزشی و تحصیلی خارجی

۶. مهاجرت جهت اشتغال به کار

۷. تأسیس شرکت (کار آزاد)

بیمه مسافرتی سفارت آلمان با اعتبار ۱۸۰ روز

مدت اعتبار این بیمه نامه 180روز می باشد. اگر سفر مسافر بعد از این 180 روز باشد باید به خرید بیمه اقدام کند. معمولاً گروه هایی که تقاضی این نوع از بیمه هستند به ترتیب شامل :

۱. دانشجویی (کالج، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا)

۲. فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی برای متخصصین مهمان در دانشگاه‌های آلمان (Hochschule یا Universität)

۳. پزشکان متخصص و اقامت‌های پزشکی و درمانی

۴. سفر برای جستجوی کار (Jobsuche)  : کسانی که برای جستجوی کار یا برای پیدا کردن موقیعت شغلی (Arbeitsplatzsuche) به کشور آلمان سفر می‌کنند. این دسته از افراد که به دنبال فرصت های کاری ((Stellenpool) هستند.

زمان تحویل بیمه مسافرتی به سفارت آلمان به زمان مصاحبه بر می گردد. و باید این بیمه نامه در قالب یکی از موارد بالا باشد و قبل از سفر باید حتماً برای گرفتن آن اقدام کنیم.

 

 

بیمه ویزا سفارت آلمان

 

 

زمان تحویل بیمه ویزا سفارت آلمان

 

مدارک ارائه شده به سفارت آلمان به دو صورت ارائه می شود:

۱. اگر شما برای روادید شنگن اقدام کرده باشید، باید در زمان مصاحبه بیمه‌نامه مسافرتی را به سفارت تحویل بدهید.

۲. و اگر شما برای روادید اقامتی (یا همان بلند مدت) اقدام کرده باشید، در هنگام تحویل گذرنامه به شما (که مهر ویزای شما در آن درج شده است) یا همان زمانی که سفارت آلمان با شما تماس می‌گیرد. باید بیمه ویزا را در دست داشته باشید.

نکته قابل توجه:

قبل از خرید بیمه نامه مسافرتی دفترچه همراه آن را به دقت مطالعه فرمایید. تا خدماتی که هر شرکت بیمه ای ارائه می کند با آن آشنا شوید . قبل از سفر باید پوشش‌های بیمه‌نامه را مطالعه کرد و معیارهای شخصی و مهم خود را مدنظر قرار داد.

  پیوندهای مفید در وبیمه :
بیمه ، وبیمه ، بیمه آنلاین ، بیمه اینترنتی ، بیمه مسافرتی  


بیمه ویزا و مسافرتی مورد تایید سفارت آلمان چیست ؟

وبیمه سامانه استعلام و صدور بیمه آنلاین

وبیمه By Photographed in tehran , iran Date uploaded: nov 21, 2016 وبیمه مقایسه آنلاین و تحلیل آنلاین انواع بیمه به همراه مشاوره