سفری ایمن با بیمه مسافرتی آسیا- قسمت دوم

نوشته شده توسط :محتشمی پور دوشنبه 22 آبان

 

در مطلب قبلی به بررسی بیمه مسافرتی آسیا ، معرفی این شرکت بیمه و خدمات تحت پوشش و عدم تحت پوشش این بیمه مسافرتی پرداختیم . با وبیمه همراه باشید تا شما را با دیگر شرایط و الزامات این بیمه مسافرتی آشنا کنیم.

 

 

بیمه مسافرتی آسیا

 

عوامل تاثیر گزار درنوع بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی آسیا دارای انواع مختلفی است. این بیمه مسافرتی متناسب با شرایط سفر و شرایط فرد بیمه گزار تعیین می شود. این دسته از عوامل تاثیر گزار عبارتند از:

سن فرد بیمه شده در بیمه مسافرتی 

یکی از پارامترهای اصلی و تعیین کننده بیمه مسافرتی آسیا سن فرد بیمه شده است. این بیمه مسافرتی سن افراد بیمه شده را در یک دسته بندی مشخص طبقه بندی می کند اینکه فرد بیمه گزار در کدام یک از دسته بندی ها قرار دارد،نوع بیمه مسافرتی و حق بیمه وی متفاوت است. به طور مثال افراد زیر 12 سال در یک دسته و افراد بین 13 تا 65 سال در دسته ای دیگر قرار می گیرند. این طبقه بندی در تعیین میزان حق بیمه متفاوت است.

سقف تعهد پوشش ها در بیمه مسافرتی آسیا

بیشترین هزینه ای که یک شرکت بیمه در برابر خسارت ها پرداخت می کند، سقف تعهد پوشش ها نامیده می شود. این سقف تعهد برای پوشش های مختلف و طرح های مختلف متفاوت است. برای مثال یک طرح برای هزینه‌های درمانی سقف تعهد ۳۰ هزار یورو ولی برای هزینه‌های دندان‌پزشکی سقف تعهد ۴۰۰ یورو را در نظر می‌گیرد؛ به این معنی است که در صورت بروز حادثه جسمی، شرکت بیمه تا سقف ۳۰ هزار یورو مطابق بیمه‌نامه هزینه پرداخت می‌کند ولی در صورت بروز حادثه‌ای برای دندان، تا سقف ۴۰۰ یورو مطابق بیمه‌نامه هزینه پرداخت می‌کند.

محدوده جغرافیایی پوشش در بیمه مسافرتی آسیا

یکی دیگر از عوامل تاثیر گزار در تعیین بیمه مسافرتی آسیا، محدوده جغرافیایی است. به طور مثال می توان بیمه سفری را انتخاب کرد که فقط در حوزه شنگن اعتبار داشته باشد و از بیمه گزار حمایت کند. فرد بیمه گزار باید طبق مقصدهایی که برای سفر خود انتخاب کرده است، بیمه مسافرتی مناسب سفر خود انتخاب کند.

از این نظر شرکت‌های کمک‌رسان طرف قرارداد با بیمه مسافرتی آسیا یکسان هستند و تمام مناطق جهان را پوشش می‌دهند.

مدت زمان تحت پوشش بیمه مسافرتی آسیا

طول مدت زمان سفر، یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در تعیین نوع بیمه مسافرتی است. اینکه طول سفر شما به چه میزان است تعیین کننده پرداخت حق بیمه است. برای مثال بیمه سفر برای سفر 7-1 روزه با بیمه سفر 62-46 روزه متفاوت است. اگر از آن دسته از افرادی هستید که سفر زیاد می روید می توانید از بیمه سفر یک ساله استفاده کنید که برای به صرفه تر است.

 

بیمه مسافرتی رایزشولتز

 

طرح های بیمه مسافرتی آسیا

طرح‌های بیمه مسافرتی همان چیزی است که در نهایت توسط بیمه‌گزار خریداری می‌شود. هر طرح شامل محدوده جغرافیایی تحت پوشش و سقف تعهد آن است. بیمه‌های مسافرتی با سقف تعهد هزینه‌های درمانی آن نام‌گذاری می‌شوند. برای مثال طرح شنگن ۳۰ هزار یورویییعنی این طرح در حوزه شنگن معتبر است و هزینه‌های درمانی را تا سقف ۳۰ هزار یورو مطابق بیمه‌نامه پوشش می‌دهد.

 

طرح های بیمه مسافرتی آسیا در شرکت کمک رسان رایزشوتز  عبارتند از :

 تمام کشورهای دنیا

. تمام کشورهای دنیا به‌جز آمریکا و کانادا

طرح‌های بیمه مسافرتی آسیا در شرکت کمک‌رسان اواسان به صورت زیر است:

. تمام کشورهای دنیا

. تمام کشورهای دنیا به‌جز آمریکا، کانادا، استرالیا و ژاپن

. ترکیه، کشورهای خاورمیانه و آفریقایی

. عراق و سوریه

. کشورهای حوزه خلیج فارس (به‌جز حج)

. کشورهای آسیایی به‌جز ژاپن

. کشورهای آفریقایی 

 

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی 

 

پس از وقوع حادثه در سفر باید بلافاصله با شرکت کمک رسان که شماره آن روی بیمه مسافرتی درج شده، تماس گرفته شود و حادثه را برای این شرکت شرح داد. شرکت کمک رسان اقدامات لازم را مطابق شرایط بیمه نامه مسافرتی انجام می دهد.

برای دریافت خسارت از بیمه نامه مسافرتی چندین روش وجود دارد:

یک روش به این گونه است که شرکت کمک رسان به صورت مستقیم هزینه های وارد شده را با ارگان مربوط محاسبه می کند.

روش دیگر شرکت کمک رسان در صورت امکان هزینه های خسارت را به حساب بیمه گزار واریز می کند.

و مورد آخر به این صورت است که هزینه خسارت شخصاً پرداخت می شود توسط فرد بیمه گزار و بعد از سفر بیمه گزار با ارائه مدارک لازم، هزینه خسارت را در ایران از شرکت بیمه دریافت می کند.

 

  پیوندهای مفید در وبیمه :
بیمه ، وبیمه ، بیمه آنلاین ، بیمه اینترنتی ، بیمه مسافرتی  


بیمه مسافرتی آسیا مورد قبول سفارتخانه های شینگن هست ؟

وبیمه سامانه استعلام و صدور بیمه آنلاین

وبیمه By Photographed in tehran , iran Date uploaded: nov 21, 2016 وبیمه مقایسه آنلاین و تحلیل آنلاین انواع بیمه به همراه مشاوره